Rezervācija

Kā es varu pieteikties braucienam?

Jums ir vairāki varianti:

  • Rezervēt braucienu tepat mājaslapā rezervācijas lapā;
  • Uzrakstot e-pastu uz info@buruguru.lv;
  • Zvanot uz tālruni +371 29833890.
  • Uzrakstot ziņu mūsu Facebook lapā.

Cik garu braucienu izvēlēties?

Jahtu var nofraktēt uz laiku no 2 stundām līdz visai dienai (līdz 10 stundām). Ja plānojat vienkārši izpriecas braucienu, mēs iesakām izvēlēties 2 stundas. Divu stundu laikā parasti var šķērsot ezeru un atgriezties un braucēji nepaspēj sākt garlaikoties.

Ja plānojas svinības uz jahtas, līdzi ir uzkodas un laiks plānojas saulains un piemērots atpūtai uz ūdeņiem – ar četrām stundām būtu jāpietiek.

Visu dienu var izvēlēties, kad plānojat ilgāku atpūtu uz ūdens ar mašķerēšanu, peldēšanos un citām izpriecām.

Kāpēc nevar izvēlēties 1 stundu garu braucienu?

Diemžēl, jāsaka, ka mēs nepieņemam rezervācijas uz vienu stundu. Tam ir daudz iemeslu. Viens no tiem – ekonomiskais – lai nodrošinātu 1 stundu garu braucienu mums aiziet vismaz 3 stundas un tas vienkārši neatmaksājas.

Svarīgāks apsvērums ir tas, ka vienas stundas laikā īsti nevar paspēt salikt buras un tikko ir ‘saķerts vējš’, jādodas krastā. Parasti šādi braucieni beidzas ar vilšanos un negatīvām emocijām.

Izņēmuma gadījumos mēs pieļaujam vienas stundas braucienus, ja mums ir rezervācijas pirms vai pēc. Šādos gadījumos mēs nevelkam buras. Šis ir labs variants, ja ir, piemēram, jāvizina vairākas nometņu vai pasākumu dalībnieku grupas.

Ja neskatoties uz visu augstāk minēto vēlaties 1 stundas braucienu, lūdzu zvaniet uz 29833890, mēģināsim sarunāt, vai tas ir iespējams. Vienas stundas brauciens maksā €100.

Ja man iepatīkas brauciens, vai es varu to pagarināt?

Parunājiet ar kapteini. Ja pēc jums nav citu rezervāciju, jūs varat pagarināt braucienu. Katra papildus stunda, atkarībā no rezervētā brauciena laika, maksās no €60 līdz €80.

Samaksa

Cik maksā izbrauciens?

Samaksa ir atkarīgas no brauciena ilguma:

  • 2 stundas – €180
  • 3 stundas – €260
  • 4 stundas – €300
  • Visa diena – €500

Ja brauciens tiek pagarināts, gala samaksa tiek piemērota atbilstoši cenrādim.

Kā notiek norēķināšanās par braucienu?

Norēķināšanās notiek skaidrā naudā pēc brauciena beigām vai arī ar bankas pārskaitījumu. Ja vēlaties maksāt ar bankas pārskaitījumu, lūdzu informējiet par to iepriekš, lai varam izrakstīt rēķinu.

Vai ir jāmaksā avanss?

Jūrnieki ir māņticīga tauta, tāpēc labprātāk izvēlamies saņemt pilnu summu, kad brauciens ir galā.

Gatavošanās braucienam

Cik cilvēki var braukt vienā reizē?

Cilvēku skaitu mēs neierobežojam. Tas ir vairāk pašu ērtības jautājums. 12 – 16 cilvēki uz klāja var justies pavisam brīvi. Lielākais cilvēku daudzums, ko mēs esam pieredzējuši, bija 35, bet pārvietošanās pa klāju vai starp klāju un kajītēm praktiski nebija iespējama. Pašu ērtībai iesakām nepārsniegt 20 cilvēku skaitu.

Mēs esam tikai divatā, vai mēs varam pievienoties citai kompānijai?

Lūdzu sekojiet līdzi informācijai mūsu Facebook lapā. Vairākas reizes gadā mēs organizējam braucienus atkarībā no cilvēku skaita tieši tiem, kuri nevar savākt lielu kompāniju. Brauciena cena šādās reizēs ir €20 no cilvēka.

Ja vēlaties, lai jūs informējam, kad tiks vākta nākamā šāda grupa, lūdzu rakstiet uz info@buruguru.lv.

No kāda vecuma braucienā var piedalīties bērni?

Mums ir bijuši braucēji vecumu diapazonā no 2 mēnešiem līdz 92 gadiem, tāpēc atbilde ir – jebkāda. Atrasties uz klāja ir ļoti droši, protams, ja tiek ievēroti drošības noteikumi un kapteiņa norādījumi.

Pēc mūsu pieredzes bērniem vairāk patīk atrasties kajītēs, kā uz klāja, tāpēc arī iemesla satraukumam vecākiem ir mazāk.

Vai es drīkstu ņemt līdzi uz klāja suni/kaķi/kāmīti?

Diemžēl, dzīvniekus uz klāja ņemt nav atļauts. Tas nav tāpēc, ka mums nepatiktu dzīvnieki, bet gan tāpēc, ka dzīvnieki baidās no apstākļiem, pie kuriem nav pieraduši. Tie var neadekvāti reaģēt pat ja saimniekam šķiet, ka dzīvnieks ir mierīgs. Nereta parādība ir ne tikai gaudošana vai smilkstēšana, kura bojā braucienu visiem brauciena dalībniekiem, bet arī spontāna urinēšana, un urīna smaku no jahtas koka grīdas nav tik viegli dabūt laukā.

Brauciena gaita

Drīkstēs pastūrēt?

Drīkstēs :) Gribētājiem kapteinis ļaus pastūrēt, bet lūdzu nedariet to bez nepārprotamas kapteiņa atļaujas un norādījumiem. 

Ja kapteinis lūdz palaist atpakaļ pie stūres, tas ir jādara nekavējoties.

Rāznas ezerā ir sēkļi, makšķernieki, zvejnieki un citi potenciāli draudi, tāpēc neskatoties uz to, ka no ceļa nobraukt nevar, pastāv ne mazāk nopietni riski, kā braucot ar auto. Un vienmēr atcerieties, ka jahtai bremžu nav!

Kur es varēšu atrasties brauciena laikā?

Brauciena laikā vispatīkamāk ir atrasties uz klāja, taču ir jāatceras par elementārām piesardzības normām. Atrodoties uz klāja stāvus vai pārvietojoties pa klāju obligāti ir jāturas pie nekustīgās takelāžas elementiem. Komfortablākā vieta ir kokpits – padziļinājums, kur atrodas stūre un navigācijas instrumenti. Tāpat var uzturēties galvenajā kajītē, tā arī būs populārākā pulcēšanās vieta lietus gadījumā un noderēs mantu novietošanai vai uzkodu sagatavošanai. Bez galvenās kajītes ir arī priekšējā kajīte un kapteiņa kajīte jahtas aizmugurējā daļā, šajās kajītēs vislabprātāk uzturas un rotaļājas bērni.

Ko ģērbt brauciena laikā?

Ezerā parasti ir vēsāks kā krastā, tāpēc vēlams ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, paņemot līdzi arī kaut ko siltāku. Kājās vēlami viegli sporta apavi vai čības, kaut gan pa tīka klāju patīkamāk staigāt ir basām kājām. Saulainā laikā neaizmirstiet cepuri un saulesbrilles. Viļņos un lietū uz apģērba var nonākt ūdens šļakatas, tāpēc izvēlieties tādas drēbes, kas nebaidās no ūdens, bet ideāli, ja no tā aizsargā.

Vai uz jahtas ir labierīcības?

Ir, taču mēs iesakām tās izmantot tikai kritiskos gadījumos. Tas tāpēc, ka jahta ir aprīkota ar specifisku, kuģiem raksturīgu tualeti un ūdens nolaišana var prasīt zināmas iemaņas un piepūli.

Jebkurā gadījumā, pirms doties uz labierīcībām, iesakām pajautāt kādam no apkalpes locekļiem, lai parāda, kā tās pareizi lietot.

Vai uz jahtas drīkst lietot alkoholu?

Atrasties uz jahtas alkohola reibumā ir kategoriski aizliegts.

Lai arī mērenu alkohola lietošanu neaizliedzam un dažreiz pat iedrošinām, pārmērība brauciena laikā var apdraudēt gan paša, gan citu braucēju dzīvības un mēs to uztveram ļoti nopietni. Ja brauciena laikā vismaz viens no braucējiem sāk izrādīt reibumam raksturīgu uzvedību, mēs nekavējotie atgriežamies krastā. Samaksa, neskatoties uz pārtraukto braucienu, tiek iekasēta saskaņā ar sākotnējo vienošanos.

Vai uz klāja drīkst smēķēt?

Nē! Mēs visi atrodamies šaurā telpā un tāpēc, ja viens smēķē, to elpo visi.

Visādi citādi mēs esam ļoti jauki un draudzīgi, bet dzīvnieku mīļi un smēķētāji mūs nez kāpēc uzskata mūs par dzīvnieku un smēķētāju nīdējiem ;) Patiesībā, mēs vienkārši cenšamies rūpēties par visu pārējo braucēju labklājību. Turklāt, publiskās vietās Latvijā smēķēšana nav atļauta un kas gan var būt publiskāks par 20 kvadrātmetriem, kuros satilpuši 20 cilvēki, to skaitā nereti arī bērni.

Vai līdzi ir jāņem kaut kas ēdams?

Gan jau esat pamanījuši, ka svaigā gaisā rosinās ēstgriba. Burāšana nav izņēmums – iesakām ņemt līdzi ērti iepakotus un notīrītus augļus, uzkodu plates ar siera, desas, šķiņķa asortiem, maizītes un tamlīdzīgas uzkodas.

Ja ņemat līdzi vienreizējās lietošanas traukus, iesakām izvēlēties papīra, nevis plastmasas. Lieta tāda, ka tukši šķīvji un glāzes ir tā lieta, kas uzpūšot vējam pirmie pārlido pāri bortam. Mēs taču nevēlamies piesārņot Rāznas ezeru ar atkritumiem, kuri ilgstoši nesadalās, vai ne? Tāpat neiesakām ņemt stikla glāzes, jo tās mēdz noslīdēt no virsmām un saplīst, noklājot virsmas ar asām lauskām.

Vai drīkstēs peldēties?

Jā, ja nav īpaši stiprs vējš, mēs varam uztaisīt peldēšanās pieturu. Drošības apsvērumiem parasti tādos gadījumos peldētājiem tiek ieteikts uzvilkt glābšanas vesti un tiek iedota aukla, kuras otrs gals ir piesiets pie jahtas reliņiem.

Vai drīkst makšķerēt?

Drīkst, taču ja vien netiek rīkota speciāla makšķerēšanas tūre, saķert neko tik un tā neizdosies. Jahta pārvietojas pārāk ātri un mēs paši neesam makšķernieki, tāpēc nezinām zivju vietas. Jāsaka, ka 4 gadu laikā neviens makšķernieks normāla brauciena laikā nevienu zivi nav noķēris. Mēģinājuši ir ļoti daudzi.

Drošība

Vai jahta var apgāzties?

Pat visstiprākajā vējā un viļņos jahta var tikai stipri sasvērties, taču apgāzties nevar, jo tās apakšdaļā ir smags ķīlis, kurš nodrošina laivas stabilitāti.

Tas gan nenozīmē, ka nevar pārkrist pāri bortam, tāpēc kad kapteinis aicina uz laiku nestaigāt pa klāju, ir jāklausa bez ierunām. Varbūtība pārkrist pār bortu ir maza, taču tāda pastāv.

Pie stipras sasvēršanās drošākas ir virsvēja borts, t.i. – tā puse, kura atrodas augstāk.

Un pat mierīgos ūdeņos, atcerieties galveno jahtsmeņu likumu – viena roka vienmēr pieder jahtai, t.i., katru brīdi atrodoties uz kājām vismaz vienai rokai ir jāturas pie nekustīgajiem laivas elementiem.

Ko darīt, ja man sākas jūras slimība?

Katrs organisms atšķirīgi reaģē uz šūpošanos. Ezerā jūras slimības varbūtība ir ļoti maza, taču tās novēršanai pieredzējuši jūras vilki iesaka nelielu devu ruma :) Jāsaka, ka mūsu pieredzē Rāznā ir bijis tikai viens jūras slimības gadījums, taču tā bija situācija, kad cilvēkam bija hroniskas vestibulārā aparāta problēmas. Turklāt, ejot ar burām jahta tiek sasvērta uz vienu sānu un šūpošanās ir ļoti nenozīmīga.

Bet ja braucējiem gribas pārbaudīt savu vestibulāro aparātu, mēs varam pašūpot laivu apzināti :)

Ja nu tomēr esat pārliecināti, ka izrādīsities tieši tas viens no tūkstoša, kam jūras slimība var piemesties arī Rāznā, var palīdzēt attiecīgi medikamenti vai plāksteri, bet tie ir jāsāk lietot savlaicīgi, pirms uzkāpšanas uz klāja.

Vai jūs piedāvājat glābšanas vestes?

Mēs neliekam vilkt glābšanas vestes, jo ievērojot elementāras drošības prasības un apkalpes locekļu norādījumus varbūtība pārkrist pār bortu tuvojas nullei. Uz klāja ir 6 glābšanas vestes, tāpēc, ja jūtaties nedroši, noteikti palūdziet glābšanas vesti kādam no apkalpes locekļiem.