ajax loader
 1. Apavi – uz jahtas drīkst kāpt tikai ērtos sporta vai brīvā laika apavos ar gaišu zoli vai basām kājām. Uz jahtas aizliegts atrasties augstpapēžu apavos, apavos ar spiciem papēžiem un apavos ar tumšu zoli, kas atstāj svītras;
 2. Dzīvnieki –  uz jahtas aizliegts uznest dzīvniekus.
 3. Trauki – līdzpaņemtās pārtikas lietošanai jāņem līdzi savi papīra vai plastikāta trauki. Stikla un citu plīstošu trauku lietošana uz jahtas ir aizliegta.
 4. Smēķēšana – uz jahtas ir aizliegts smēķēt. Brauciena laiks nemaz nav tik ilgs, turklāt braucienu ir patīkamāk baudīt bez ķīmiskas līdzdalības.
 5. Alkohols – uz jahtas ir atļauts lietot alkoholiskos dzērienus to iepriekš saskaņojot ar kapteini.
– Cik garu braucienu izvēlēties?
Jahtu var noīrēt no divām līdz astoņām stundām, taču optimālais nesteidzīga brauciena laiks ir 3-4 stundas, kuru laikā izbraucam Rāznas līčus un apskatām gleznainākos krastus.
– Drīkstēs pastūrēt?
Drīkstēs :) Gribētājiem kapteinis ļaus pastūrēt, bet lūdzu nedariet to bez nepārprotamas kapteiņa atļaujas un norādījumiem.
– Vai jahta var apgāzties?
Pat visstiprākajā vējā un viļņos jahta var tikai stipri sasvērties, taču apgāzties nevar, jo tās apakšdaļā ir smags ķīlis, kurš nodrošina laivas stabilitāti.
– Ja man iepatīkas brauciens, vai es varu to pagarināt?
Jums ir jārunā ar kapteini. Ja pēc jums braucienu negaida citi Rāznas jūrasbraucēji, jūs varat pagarināt savu braucienu, par papildus laiku maksājot atbilstoši nolīgtajai stundas likmei.
– Kā es varu pieteikties braucienam?
To var izdarīt izvēloties jums piemēroto laiku un aizpildot kontaktformu, vai sazinoties ar mums uz info@buruguru.lv vai +371 29833890.
Vai es varu rezervēt braucienu nemaksājot rezervācijas naudu?
Jā, tas ir iespējams, taču šādā gadījumā jūsu izvēlētais laiks netiek rezervēts mūsu sistēmā. Ja kāds no Rāznas jūrasbraucējs apmaksā braucienu jūsu izvēlētajā laikā, mēs jums piedāvāsim citu laiku.
– Vai maksa ir atkarīga no cilvēku skaita?
Nē, jūs maksājat par laiku, neatkarīgi no cilvēku skaita.
– Kāpēc tik dārgi?
Dārgums ir relatīvs. Šādas jahtas uzturēšana un ekspluatācija izmaksā samērā dārgi, turklāt ir jāsedz vesela virkne saistīto izdevumu. Mēs cenšamies piedāvāt lētāko cenu, ko paši varam atļauties. Un ja parēķināt, īrējot jahtu uz dienu 8 cilvēkiem, katrs maksā tikai nedaudz vairāk par 62€ par neaimirstamu piedzīvojumu.
– Cik cilvēki var piedalīties braucienā?
Optimālais braucēju skaits ir 10-15, bet ne vairāk, kā 20 cilvēki Ja būs vairāk kuģis nenoslīks, taču būs ļoti šauri.
– Kur es varēšu atrasties brauciena laikā?
– Brauciena laikā varat atrasties uz klāja, taču ir jāatceras par elementārām piesardzības normām. Ērtākās vietas ir kokpits jahtas aizmugurē un priekšējā daļā zem priekšējās buras. Atrodoties uz klāja stāvus vai pārvietojoties pa klāju obligāti ir jāturas pie nekustīgās takelāžas elementiem. Tāpat var uzturēties galvenajā kajītē, taču tā parasti tiek izmantota tikai lietus gadījumā, mantu novietošanai vai uzkodu sagatavošanai.
– Ko man ģērbt brauciena laikā?
– Ezerā parasti ir nedaudz vēsāks kā krastā, tāpēc vēlams ģērbties atbilstoši apstākļiem, paņemot līdzi arī kaut ko siltāku. Kājās vēlami viegli sporta apavi vai čības, kaut gan patīkamāk ir basām kājām. Saulainā laikā neaizmirstiet cepuri un saulesbrilles. Viļņos uz apģērba var nonākt ūdens šļakatas, tāpēc izvēlieties tādas drēbes, kas nebaidās no ūdens.
– Ko darīt, ja man rodas jūras slimība?
Katrs organisms atšķirīgi reaģē uz šūpošanos. Ezerā jūras slimības varbūtība ir ļoti maza, taču tās novēršanai pieredzējuši jūras vilki iesaka nelielu devu ruma. Tāpat var palīdzēt attiecīgi medikamenti vai plāksteri, bet tie ir jāsāk lietot savlaicīgi, pirms uzkāpšanas uz klāja.
Man ir vājš urīnpūslis, vai uz jahtas ir labierīcības?
Jā, uz jahtas ir labierīcības.
Vai uz jahtas drīkst lietot alkoholu?
Mēs neiesakām notrulināt ar burāšanu saistītās sajūtas un iesakām neatrasties uz jahtas reibumā, taču mērenu alkohola lietošanu neaizliedzam. Vienīgi jāatceras, ka pārmērīga alkohola lietošana brauciena laikā var apdraudēt gan paša, gan citu braucēju dzīvību, jo pastāv ievērojams risks pārkrist pār bortu. Tāpat ir jāatceras, ka uz klāja nav vēlams lietot sarkanvīnu, melno balzāmu un citus dzērienus, kuri var atstāt grūti notīrāmus traipus uz jahtas koka detaļām.
– Vai ir jāņem kaut kas ēdams?
Gan jau esat pamanījuši, ka svaigā gaisā rosinās ēstgriba. Burāšana nav izņēmums – iesakām ņemt līdzi ērti iepakotus un notīrītus augļus, uzkodu plates ar siera, desas, šķiņķa asortiem, maizītes un tamlīdzīgas uzkodas. Gatavojot uzkodas līdzņemšanai atcerieties, ka labais tonis prasa padomāt arī par kapteini ;)
 • – Mūsu mērķis ir parūpēties par to, lai brauciena laikā jūs jautri un neaizmirstami, bet galvenais – droši pavadītu laiku Rāznas ezerā;
 • – Katrs no brauciena dalībniekiem apņemas ievērot noteikumus un bez ierunām ievērot kapteiņa norādījumus;
 • – Kapteinis vada jahtu visā brauciena laikā;
 • – Jums ir savlaicīgi jāinformē, ja braucienā piedalīsies pirmsskolas vecuma bērni;
 • – No jahtas drīkst peldēties tikai iepriekš saskaņojot to ar kapteini;
 • – No jahtas drīkst makšķerēt tikai iepriekš saskaņojot to ar kapteini, makšķerniekam ir jābūt derīgai makšķernieka kartei un jāievēro visi saistošie noteikumi;
 • – Kapteinis var pārtraukt vai neuzsākt baucienu, ja kāds no braucējiem atrodas apreibinošu vielu ietekmē un tas var apdraudēt paša vai citu braucēju drošību brauciena laikā;
 • – Uz jahtu jūs nogādās airu laiva, kurā iekāpjot vai izkāpjot no tās, var nākties iekāpt ūdenī.
 • – Pirms rezervējat braucienu, ielūkojoties laika prognozē. Gatavojoties braucienam iesakām ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, papildus ņemot līdzi siltāku apģērbu, jo uz ūdens parasti būs vēsāk, kā pludmalē;
 • – Lietus vai apmākušies laikapstākļi netiks uzskatīti par attaisnojošu iemeslu brauciena atcelšanai vai pārcelšanai;
 • – Kuģojot ar buru laivu atkarībā no laikapstākļiem – vēja stipruma, virziena, viļņu augstuma, brauciena maršruts var mainīties;
 • – Ja brauciena dienā ir stiprs vējš (virs 20 m/s) un tas var apdraudēt brauciena drošību, kapteinis var pārcelt braucienu uz citu pieejamo brīvo laiku pirms tam ar jums par to vienojoties;
 • – Laikapstākļu izmaiņas brauciena laikā neietekmē sākotnēji apstiprināto brauciena cenu.